Sık Sorulan Sorular

1- LEGALBANK Nedir?

LEGAL Yayıncılık A.Ş. ‘nin internet ortamında çalışan ürünü olan LEGALBANK, Yargı Kararları ve Mevzuat Bankası Grubu, Vergi Grubu, İş ve SGK Hukuku Grubu, Kalite Yönetimi Grubu, İdare Grubu, Gayrimenkul Grubu, Dış Ticaret Grubu, Yargı Grubu içerisinde 68 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri içeriğinde, kanunlar, kanun hükmünde kararnameler, kararnameler, tebliğler, yönetmelikler, genelgeler, Sözleşmeler, Anayasa Mahkemesi, Danıştay, Yargıtay ve Sayıştay Kararlarını kapsayan bir mevzuat bilgi bankasıdır.

2- LEGALBANK İle Hangi Bilgi ve Belgelere Ulaşabilirim?

68 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketlerine, Dilekçe ve Sözleşme Örneklerine, Yüksek Mahkeme Kararlarına, Makalelere, Tezlere, Gerekçeler vb. Bilgi ve Belgelere 7/24 gün ve saat esasına göre online olarak erişebilirsiniz

3- LEGALBANK’tan Kimler Yararlanabilir?

Programımızı; Avukatlar, Hakimler, Savcılar, Hukuk Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Öğrencileri, İcra Müdürleri, Noterler, Yeminli Mali Müşavirler, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler, Kurum ve Kuruluşlar, Belediyeler, Sağlık Kuruluşları, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Uzmanları, Mühendisler, İthalat İhracat Yapan Şirketler, Ticaret ve Sanayi Odalarına Bağlı Üyeler, Bankalar, Doktorlar vb. Meslek Grupları tarafından kullanılabilir. Abonelik sistemine tabi olan programımız satın alınan kişilerce yıllar boyu güncel olarak kullanılacak şekilde düzenlenmiştir.

4- Nasıl Abone Olabilirim?

Legalbank.net ya da Legal.com.tr sayfalarındaki abonelik formlarını doldurarak veya 0216 449 04 85 numaralı telefonumuzdan pazarlama ve satış departmanımızı arayarak ya da abone@legal.com.tr adresine e-posta göndererek abone olabilirsiniz.

Satış yetkilimizin sizi ziyaret etmesini istiyorsanız pazarlama ve satış departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

5- Abone Olmadan Önce LEGALBANK’ı Deneyebilir Miyim?

Evet deneyebilirsiniz. Tanıtım Aboneliği Formu’nu doldurarak veya abone@legal.com.tr adresine e-posta göndererek ilettiğiniz talebiniz hızlıca değerlendirilir ve kullanıcı bilgileriniz e-posta adresinize gönderilir.

6- LEGALBANK’ı Neden Tercih Etmeliyim?

LEGALBANK ile Türkiye’nin en nitelikli İçtihat Arşivinde araştırma yapma şansınız olacak.

Zengin Literatür kaynakları ile kendi Elektronik Hukuk Kütüphanenizi oluşturabileceksiniz.

Bütün kaynakları birbiriyle ilişkili olarak görebileceksiniz.

Yüksek Mahkeme Kararları itina ile başlıklandırılıp kavramlarına ayrılmış ilgili kanun maddelerine atıfta bulunacak şekilde dizayn edilmiştir. Bilgi amaçlı başlıksız ve kavramlarına ayrılmamış kararlar da sistemde yer almaktadır. Zaman içinde bu kararlarda standart formlarına çevrilecektir. Arka planda çalışan özel yazılım sayesinde, kullanıcılar, bilgilerin içinde gezmek, araştırmak ve bulduklarını saklamak hakkına emsalsiz bir şekilde kavuşacaktır.

7- Telefon ve E-Posta ile Uzman Desteği Nasıl Sağlanır?

Abonelerimiz 0216 449 04 85 numaralı telefonumuzdan Hukuk Departmanından ya da LEGALBANK’ ta yer alan İletişim Formunu doldurarak abone oldukları mevzuat paketlerinde yer alan konuları basılı ortamda hangi kitaplarda; elektronik ortamda ise hangi arama yöntemiyle nerede ve nasıl bulacakları, istedikleri yargı kararlarına ve mevzuat konularıyla ilgili ihtiyaç duydukları konularda bilgilendirme hizmeti verilir.

8- Basılı Olan Mevzuat Dijital Ortamda Var mı?

Basılı ortamdaki mevzuatın tamamı elektronik ortamda da yer almaktadır. Abone, kendi tercihine göre istediği mevzuat paketine istediği ortamda abone olabilmektedir.

9- Arama Motorları Nasıl Çalışır?

LEGALBANK, isterseniz abone olunan mevzuat paketinde, isterseniz de tüm mevzuatta gelişmiş arama motorları ile kelime, kavram, numara ve tarih gibi değişik kriterlere göre veya mevzuat uzmanlarımız tarafından titizlikle hazırlanan anahtar kelimelere göre arama yapılarak istenilen mevzuata, yargı kararlarına vb. bilgi ve belgeye en kısa zamanda erişme imkanı vermektedir.

10- Resmi Gazete Bültenine Nasıl Abone Olabilirim?

Tüm abonelerimize ve sistemden ücretsiz faydalanan üyelerimize (Ücretsiz/ Deneme) her sabah o günün Resmi Gazetesinde yer alan düzenlemeler LEGALBANK Haber Bülteni olarak gönderilir. Bu bülteni almak için LEGALBANK’a üye olmanız yeterlidir.

11- LEGAL YAYINCILIK Basılı ve Dijital Yayınlarını Nasıl Satın Alabilirim?

LEGAL YAYINCILIK Basılı ve Dijital Yayınlarını (Dergi, Kitap) Pazarlama ve Satış Departmanımızı arayarak satın alabilirsiniz. Ayrıca Legal Kitabevi ve anlaşmalı olduğumuz kitabevlerinden temin edebilirsiniz. Yayınlarımızın satıldığı yerler için detaylı bilgiyi 0216 346 55 18 ‘i arayarak öğrenebilirsiniz.

Değerli Abonelerimiz,

Artık “Legalbank.net” adresine girdiğinizde yepyeni ana sayfamız ile karşılaşacaksınız. Ana sayfamız, ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz, mevzuattaki son değişiklikleri günü gününe takip edebileceğiniz, güncel hukuk haberlerimizi de içeren alandır. Ayrıca, “Takvim”imiz sayesinde kaçırılmaması gereken önemli tarihler (vergi ödeme dönemleri, SGK primi ödeme tarihleri, vb.) hatırlatılmakta, ücretsiz tanıtım aboneliği ve abonelik ile ilgili başvuru alanları da bulunmaktadır.

Legalbank.net adresinden açılan “ana sayfa”nın en üstünde bulunan kutucuklara Kullanıcı Adınız ve Şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra sizi karşılayacak “abonelik ana sayfası”nda, abone olduğunuz mevzuat grup/paketleri butonlarını görüntüleyecek ve bu butonlara tıklayarak abone olduğunuz mevzuat paketlerinin içine girebileceksiniz. Ya da abonelik ana sayfasından ulaşmak istediğiniz mahkeme kararı, mevzuat belgesi, dilekçe ve makaleyi aratabileceksiniz.

Daha sonra tekrar ana sayfaya dönmek istediğinizde, “ana sayfaya dön” linkini kullanabilir, “ana sayfaya dön” linki ve “Legalbank’a git” linkleri ile ana sayfalar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Abonelik ana sayfası”nda yer alan;

- “Ayarlar” butonu ile kullanımınızı kişiselleştirebilir, arama görünümü, yazı tipi ve boyutunu tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

- “Arşivim” butonu ile, sık kullandığınız alanlara kolayca ulaşabilir ve size özel arşivinizi oluşturabilirsiniz.

Bir daha gösterme Kapat